Refleksologia

Refleksologia
Refleksologia to znana już w starożytnym Egipcie, metoda leczenia. Polega na prawidłowym masażu punktów na stopach i dłoniach. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta np.: ból karku, bóle żołądkowe, stres i wiele innych dolegliwości.
Stopa i łoń ludzka to zakończenie tysięcy nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała, które jest doskonale zestrojonym cudem Boskiego dzieła.

Refleksologia to chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.
W przypadku zdrowego organizmu stopa czy dłoń nie dają odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

*Masaż wykonywamy przy użyciu olejku do masażu i ciepłych stempli ziołowych
Możliwość wyboru ucisku (lekki, pośredni, mocny)